Muhu Leiva innovatsiooniosaku projekt

2016 aastal said Muhu Pagarid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondilt innovatsiooniosaku projektile toetuse ja selle abil uurisime koostöös Toidu-ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskusega, mis imeloom see juuretis õigupoolest on ja kuidas tema käitumine Muhu leibade valmimist mõjutab. Samuti võrdlesime oma erinevate pagarikodade leibasid ja uurisime, milline on valge ja pruuni suhkru erinevus keemilise koostise aspektist.

Lisaks mikrobioloogilisele koostisele, analüüsiti juuretiste pH, tiitritavat happesust ning piim- ja äädikhappe sisaldust nädalate lõikes. Muutused juuretiste keemilises koostises kajastusid ka nendest juuretistest valmistatud leibade sensoorsetes omadustes.

Muhu Seemneleiva toiteväärtuse analüüs näitas, et leib on madala valgu- ja rasvasisaldusega ning kõrge süsivesiku- ja suhkrusisaldusega.

Valge ja pruuni suhkru keemilise koostise analüüsid näitasid, et pruunis suhkrus leidub küll erinevaid mineraalaineid 10-100 korda suuremas kontsentratsioonis, kuid kumbki suhkur ei sisalda lisaks sahharoosile glükoosi ega maltoosi.

Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond toetas projekti summaga 4985,00 €.