UUDISED

Lahtiolekuajad aprillis 2020

Kallid Muhu leiva sõbrad!

Seoses eriolukorraga anname teada meie igapäevastest lahtiolekuaegadest.

Tallinnas:
Mustamäe pagarikoda E-P 10.00 – 18.30
Balti Jaama pagarikoda E-P 10.00 – 17.00
Pirita pagarikoda E-R 10.00 – 18.00, L 10.00 – 16.00, P kinni

Tartus:
Tartu pagarikoda E-R 10.00 – 15.00, L-P kinni.
Kui Sa selle aja jooksul meie juurde ei jõua, siis Muhu leiba on võimalik osta ka kõrvalasuvast restoranist Aparaat

Muhus:
Liiva Coopis värkse leib E-L alates kella 11.00 kuni leiba jätkub

 

Lahtiolekuajad 1.05

TALLINN
Balti Jaama pagarikoda
Avatud  tavapäraselt

Mustamäe pagarikoda
Avatud tavapäraselt

Viimsi Selveri müügipunkt
Avatud tavapäraselt

Pirita pagarikoda
Suletud

Tabasalu pagarikoda
Suletud

Telliskivi Loomelinnak
Suletud

Sadama kohvik ja pagarikoda
Suletud

MUHU

TARTU
Suletud

Kalli Kalde graafikanäitus müütilistest muinasuskumustest Muhu Pagarite sadama kohvikus

SadamaKohvikVcopy

Muhu Pagarite sadamakohvikus on Kalli Kalde graafikanäitus litograafiatehnikas töödest, mis avab vaatajale kunstniku nägemuse müütilistest muinasuskumustest.

Igas kunstniku pildis on peidus väike muinaslugu, kus naised on peitnud ennast loomade sisse: ilvesnaine, šaakalnaine, rebasnaine. Kalli Kalde inspiratsioon pärineb eesti folkloorist ja rahvakunstist, libahundi lugudest ja kirikinnaste mustritest. Usuti, et kinnastesse kootud maagilised kirjad kätkevad endas ka huntidevastast väge. Hea perenaine riputas lambalauda seinale huntide eest kaitseks alati vähemalt ühe kindapaari.

Kalli Kalde seostab enda loomingut erakliku eluviisiga: „Elan viimased kakskümmend viis aastat Põlvamaal vanas talumajas metsade ja põldude vahel, väikese järve kaldal. Minu hoovi pealt ei paista ühtegi naabrit. Mis tahes ajahetkel aknast välja vaadates näen ikka mõnda lindu või looma. Rebased, šaakalid, ilvesed ja karud on need, kes minu maja ümber ringi luusivad ja salamisi piltide sisse lipsavad. Ja veel lipsavad piltidesse inimesed ja sündmused, mis on südamesse läinud.”

Inimese kiskjaks moondumise või moondamise uskumus oli keskajal nii Eestis kui kogu Euroopas laialdaselt levinud. Hiina folklooris oli libarebane armumise ja armastuse sümbol, mis kandis endas ka naiselikku erootikat ja pahelisust. Loomaks muutumine andis vabadustunde, pakkus võimaluse ühineda metsikuga, olla alasti looduses. Loom on väle ja tunneb rõõmu liikumisest. Jooksen kui hunt! Lendan kui lind! Ujun kui kala vees! Ka tänapäeva inimene ihkab vahel pääseda sotsiaalse surve eest. Kujutlus metsiku looma sisse pugemisest annab võimaluse pageda oma mõtete eest, põgeneda kodust, puhata igapäevasest tööst, olla üksi looduses, saada tuttavaks oma peidetud ihadega, tunda ühtekuuluvust universumiga.

Litograafia puhul võlub kunstnikku võimalus kasutada koos pintslit ja pliiatsit ning trükkida mitmevärviliselt ja maaliliselt.

Kõik tööd on trükitud Saksamaal Dresdeni graafika-ateljees.

CV
Kalli Kalde sündis 1967. a Tartus.
Lõpetanud 1986. a Tartu Kunstikooli kunstnik-kujundajana ja 1991. a Tallinna Ülikooli kunstiõpetuse ja tööõpetuse õpetajana. Maalide ja graafikaga esineb Kalli Kalde näitustel alates 1988. aastast.
Ta on Tartu Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige.
Kalli Kalde töötab joonistamise, graafika- ja maaliõpetajana Tartu Kunstikoolis.

Näitust on võimalik külastada Muhu Pagarite sadamakohvikus E–R kella 10-st–18-ni aadressil Poordi 3.

Näitus  Facebookis.

 

Muhu leiva õlu

Muhu Pagarid panid koostöös nanoPruuliga Muhu leiva pudelisse! Õlu, nagu leibki, on pruulitud käsitööna ja – nagu meile omane – valmistatud vaid parimatest koostisainetest.

Õlu on vähese vahuga, värvilt süsimust ja koduõllele omaselt veidikene hägune.

Aroomi iseloomustab hapukas rukis ja leiva röstimise lõhn. Maitse on kesvamärjukesel magus-hapukas, rukkileivane ja kalja meenutavalt magus. Õlu on üldmuljelt pehme ja pigem kergemapoolsem.

Sobib hästi suveõhtutel nautimiseks.
Kangus: 5%

Lisainfo:
Alar Mihhailov, nanopruuli asutaja, alar@nanopruul.ee
Jaan Mõttus, Muhu Pagarite arendusjuht, jaan@muhuleib.ee